Mikor használunk ikerkereket?
Különféle munkafolyamatoknál, amikor csökkenteni akarjuk a talajtömörítő hatást és növelni akarjuk a kapaszkodási felületet. Az ikerkerék használata kihatással van az üzemanyag fogyasztásra is. Üzemi fordulatszámon 0 közeli marad az első és hátsó tengely szinkron fordulata, azaz minimálisra csökken a szlip értéke és ugyanazt a munkafolyamatot adott körülményben alacsonyabb fogyasztással végezhetjük el.
Milyen rendszereket alkalmazzunk?
Stocks, AP Dual, Schaad – bármely rendszer biztonsággal alkalmazható.
STOCKS és az AP DUAL rendszer ugyanazon az elven alapul.
Mindkét esetben az ikerkerék horgos megoldással kapcsolódik a traktor kerekéhez. A képen látható szemes csavarokat a traktor felnijére kell rögzíteni (traktor típusának megfelelően), melybe a menetorsó végén lévő horog fog kapcsolódni. A kapocs kidolgozása olyan, hogy az ikerfelni pereméhez pontosan illeszkedik, lásd a képeken.
Ezekhez a rendszerekhez a szemes csavarok és szemes anyák hatalmas kínálata tartozik és a traktor teljesítményéhez és típusához mérten szakszerűen megválasztható. Az alkatrészeket úgy mint kapocs, menetes szár, szemes csavar vagy szemes anya külön alkatrészként is kínáljuk.
SCHAAD – ez a rendszer egyedi megoldásokra épül. A rendszer a traktor teljesítményéhez mérten több megoldást is kínál, úgy, mint MD+ megoldást a 300 lóerő alatti, míg a HD+ a 300 lóerő feletti traktorokhoz ajánlott.
A Schaad kapocs-szerkezet alkatrészeit külön-külön is megvásárolhatja nálunk. A rendszer még ferde alátéteket is felkínál olyan esetekben, amikor a felni felülete éppen a csatlakozási pontban domború és a kaloda nem tud felfeküdni a felni felületére.
Cégünk nem csak az ikerkerekek és annak alkatrészeinek forgalmazásával, hanem szereléssel is foglalkozik. A nálunk vásárolt ikerfelniket és gumiabroncsokat kedvezményes áron fel is szereljük és szakmai tanácsokkal is ellátjuk. Keressen bennünket bizalommal!
Webáruházunkban mindenre talál megoldást. Ha mégis tanácstalan keressen bennünket telefonon vagy e-mailben.